Maxen Teknolojisi

MAXEN TEKNOLOJİSİ

EC Fan Teknolojisi

MAXEN hava kaynaklı ısı pompalarında PANASONİC EC Fan teknolojisi kullanılmaktadır. Ayarlanabilir fan hızıyla, hava akımı optimize edilirken gürültü seviyesinin de azaltılması sağlanır. Uzun ömürlü, verimli ve sessizdir.

Plakalı Eşanjör

Eşanjörler ısı pompalarının verimliliğini ve ömrünü belirleyen önemli parçalardan biridir. Maxen ısı pompalarında yüksek ısı aktarma yeteneğine sahip, dünyaca ünlü SWEP veya GEA marka plakalı eşanjörleri orijinal izolasyon ceketi ile kullanılmaktadır.

Scroll Kompresör

MAXEN ısı pompalarında dünyaca kabul görmüş COPELAND veya HITACHI marka verimli ve uzun ömürlü scroll tip kompresörler kullanılır. Büyük sistemlerde çoklu kompresör kullanımıyla kısmi yüklerde verimli işletme sağlanırken, birim arıza durumu sistem genelini etkilemez.

Diferansiyel Basınç Akış Anahtarı

Su akışından kaynaklanan sorunların cihaza zarar vermesini engeller. Maxen ısı pompasının sağlıklı ve güvenli çalışmasını sağlar.

Düşük Ses Seviyesi

EC Fan teknolojisinin birlikte getirdiği düşük fan sesi ve iç aksamda ses izolasyonu uygulamaları ile Maxen ısı pompalarında gürültü minimum seviyede tutulmuştur.

Yüksek Çalışma Güvenliği

MAXEN ısı pompaları; kaçak akım, faz, yüksek basınç, alçak basınç, donma ve su akış kontrolü gibi 20 den fazla gelişmiş koruma ve alarm fonksiyonlarına sahiptir. Alarm hafızası ile geçmişte oluşmuş 60 alarm durumu rahatlıkla görülebilir.

Korozyon Koruması

MAXEN ısı pompları, galvaniz sac üzerine toz boyalı kasa, paslanmaz birleştirme elemanları, hidrofilik kaplı serpantinle korozyona karşı koruma altına alınmıştır.

Gelişmiş Kontrol, Basit Kullanım

MAXEN ısı pompalarında gelişmiş özelliklere sahip Türkçe kontrol paneli standarttır. Bireysel ve profesyoneller için alternatif kontrol olanakları sunan gelişmiş CAREL kontrol ünitesi aşağıdaki özellikleri de beraberinde getirmektedir.

- Türkçe Dil Seçeneği: Maxen ısı pompası, kullanıcısı ile aynı dili kullanır.

- Dış Hava Kompanzayonu: Isıtma sırasında, dış hava sıcaklığının artması durumunda su sıcaklığını azaltırken, hava sıcaklığının düşmesi durumunda su sıcaklığını arttırır. Böylece çok daha verimli bir işletme sağlar.

- Kaskad Bağlantı: Maxen ısı pompalarına özel kaskad kontrol paneli, çoklu sistemin çalışmasını kontrol eder.

- Bağımsız Fonksiyon Ayarı: Isıtma, soğutma ve kullanım sıcak suyu sıcaklık ayarı birbirinden bağımsız olarak yapılabilir.

- Haftalık Programlama: Isı pompasının çalışması 24 saatte iki farklı zaman dilimi için programlanmakta ve program hafta genelinde yapılabilmektedir.

- Uzaktan Erişim: Sisteme entegre edilebilen opsiyonel uzak bağlantı modülü ile internet veya BMS üzerinden sistemi uzaktan kontrol imkanı sağlamaktadır.

- EC Fan Kontrolü: Hava kaynaklı ısı pompasının çalışması sırasında, hava akımının, ihtiyaç duyulan kadar olmasını sağlayarak ısı pompasının verimini attırır.

- Gece Modu: Hava kaynaklı cihazlarda, belirlenen zaman diliminde, fan hızını minimuma çekerek daha sessiz çalışma olanağı sunar.

- PWM Pompa Kontrolü: Frekans konvertörlü sirkülasyon pompasının istenen sıcaklık farkı (Δt) ayarında çalışmasını kontrol eder. Cihazın daha verimli çalışmasını ve güvenliğini sağlar.

- 3 Yollu Vana Kontrolü: Isıtma,soğutma sırasında sıcak su ihtiyacı olursa harici 3 yollu vana ile enerjisini boylere otomatik olarak yönlendirir.

- Yardımcı Isıtıcı veya Kazan Kontrolü: Sisteme eklenmiş olan ve ihtiyaç duyulduğunda kullanılabilecek elektrikli ısıtıcıyı veya kazanı kontrol edebilir.

- Lejyonella Fonksiyonu: Sisteme entegre edilen kontrol paneli ile haftada bir kullanım sıcak suyu sıcaklığı arttırılarak lejyonella riskinin önüne geçer.

© 2024, Maxen. Tüm Hakları Saklıdır.